Daha önce görenler için, Barcelona deyince akla, La Rambla, Sagrada Familia, Parc Guel gibi turistik yerler gelebilir. Yılda 20 milyona yakın turistin ziyaret ettiği şehrin büyük bir cazibe merkezi olduğunu da söylemek yersiz olmaz.

İşte böyle çok göz önünde olan şehirlerin herkesten gizlediği güzellikleri vardır. Mesela şehirden yaklaşık 1.5 saat uzaklıkta, gözlerden uzak bir deniz kıyısı ve lokal bir restoran, “Balco de L’Estany”.

Enfes deniz ürünleri paella’sı, misafirperver karşılaması ve rüzgarlı atmosferi ile başka bir dünyaya adım attırıyor. Restoranın önündeki deniz yüzmek için ideal ancak ortam daha çok sizi Siesta’ya yönlendiriyor.

Evet, “Balco de L’Estany”, L’Ametlla de Mar’da, Barcelona’nın merkezine 140 km uzaklıkta size sakin ve eşsiz bir dünyayı vadediyor. Keyifli arkadaş sohbetinize farklı bir şehirde keşif hazzı katma fırsatı da cabası.

Ünlü yazar Murathan Mungan’ın da dediği gibi “Kimi güzellikler gösterilir, kimileri görülür, kimileri saklanır, kimileri kabul ettirilir.” Barcelona gibi şehirler de güzelliklerini bazen çok göstererek, bazen de çok saklayarak yaşatır…

YORUMLAR