Sır Dolu Bir Gerilim: “Dul”

0
179

2.5 yaşında kaybolan bir çocuk ve şüphelinin esrarengiz ölümü. Gazeteci-Yazar Fiona Barton’un dünya çapında best seller olan kitabı “Dul”, okuyucuya iyi bir psikolojik – gerilim örneği sunuyor.

2.5 yaşında Bella’nın evin önünde oynarken kaybolmasıyla polis, şüpheli olarak eski bankacı Glen Taylor’ı yakalar. Glen Taylor’ın ev hanımı olan eşi Jean de davanın ilerlemesiyle işin içine karışır, çünkü ithamlar ağırdır: Pedofili ve cinayet! Davayı takip eden dedektif ne kadar uğraşsa da Glen’i kesin suçlu çıkartacak delillere ulaşamaz. Bu sırada olay ülke çapında gündemdedir ve gazetelerin manşetlerindedir. Tam dava sonuçlandı derken Glen bir kazaya kurban gider ve bu sefer yeni bulgularla dava yeniden açılmak üzeredir.

Yazar, hikayesinde 4-5 karakterle çerçeve oluştururken, farklı zaman dilimlerindeki olayları karakterlerin zıt yönlerini de çıkartarak anlatmış. Özellikle Jean karakterindeki gelgitler oldukça çarpıcı. Gerilimin dozu roman boyunca belli seviyede kalmasına rağmen karakter tahlilleriyle ilginçleşen kitap kısa tatillerde okumak için güzel bir tercih.

Dul
7.7
SÜRÜKLEYİCİLİK
7.5
ANLATIM
7.4
ÖZGÜNLÜK
10Cümle 7.5

YORUMLAR