Deneysel tıp alanında adından oldukça söz ettiren Oytun Erbaş, bilimsel yayınlarından ve çalışmalarından derlediği “Psikiyatrinin pek de gizli olmayan Kara Kitabı” adlı kitabını yayınladı.

Birçok psikolojik rahatsızlık üzerine kompakt bilgiler bulunan kitapta birçok sorunun cevabını kısa yoldan bulabiliyoruz. Erbaş, özellikle çeşitli haber kanallarında insan duygularının bilimsel yönü hakkındaki yorumlarıyla ünlenmişti.

Yazar, anlaşılması zor bilimsel gerçekleri çok sade bir dille aktarıyor. Özellikle günümüz dünyasında bilginin kolay erişimi konusundaki yorumları oldukça çarpıcı. Kendisi de teorik bilginin ve araştırmaların gitgide değerini yitirmesi ve internetteki bilgi kolaycılığı konusunun altını kitabında da çiziyor.

Ayrıca kitapta günümüzün popüler problemleri depresyon, bağımlılık, duygusal yıkımlardaki insan davranışları üzerine çok ilginç tespitler var. Erbaş, konuları açıklarken sıkmıyor oldukça canlı örnekler veriyor.

Öte yandan nörolojiye ilgi duyuyorsanız, beynin çalışmasıyla ilgili tüm kavramlar oldukça basit aktarılmış. Bilim üzerine farklı bir bakış açısı arıyorsanız, Oytun Erbaş’ın kitabı bu konuda iyi bir tercih olacaktır.

YORUMLAR