Bir masal şehri düşünün, tam Avrupa’nın ortasında ve hiç bozulmamış. Bu masal şehri asırlar boyunca yüzbinlerce kişi tarafından ziyaret edilmiş ve aşklar yaşanmış, düşünürlere, sanatçılara mekan olmuş, savaşlar yaşamış. 2000 li yıllara gelmemize rağmen hala birçok turistin uğrak yeri, özellikle kapsamlı, ekonomik kısa tatiller arayanlar için de oldukça uygun bir yer.

İşte Prag kendisi olduğu kadar etrafındaki küçük masalsı kasabaları da içine alıyor, Karlovy Vary, Cesky Krumlov, bunlardan bazıları…

Özellikle Cesky Krumlov bambaşka, “orijinal haliyle ulaşabilmiş en güzel ortaçağ şehri” seçilmiş bir yer ve Prag’a 2.5 saat uzaklıkta.

Eğer bir gün Prag’a gidecek olursanız, meşhur astronomik saat, Prag Kalesi, Charles Köprüsü yanında muhakkak bu minik, masalsı kasabayı görün. Bu kasabayı maksimum iki saat içinde turlarken, nehir kenarında çok güzel restoranlar göreceksiniz. İşte tam da bu restoranların birinde, “Papa’s” ta mola verin. Güzel Çek birasından, özel Çek ve İtalyan yemeklerinden muhakkak tadın. Atmosfer ve manzara sizi kısa sürede içine alacak.

YORUMLAR