İnternet üzerinden yayınlanan dizi içeriklerinin sayısı gün geçtikçe ülkemizde de artıyor. Birçok medya platform buradaki fırsatları görüp içerik savaşını kızıştırıyorlar.

Bu da artık Netflix, Amazon gibi medya sağlayıcılarının Türk benzerlerinin de piyasada rekabet eder hale gelmesini sağlıyor. Son olarak Puhu TV’de yayınlanmaya başlayan “Şahsiyet” adlı internet dizisi de bu içeriklere güzel bir örnek.

Fi” ile büyük ses getiren Puhu TV platformu, şimdi Şahsiyet ile internet yayıncılığına ivme kazandırmaya çalışıyor. Başrollerinde Haluk Bilginer, Cansu Dere, Şebnem Bozoklu, Müjde Ar gibi çok ünlü isimlerin yer aldığı dizi kendi hayran kitlesini yaratmak üzere.

Emekli bir adliye memurunun seri bir katile dönüşmesi üzerine kurgulu yapımda karakterler oldukça belirgin. Yönetmenliğini Onur Saylak’ın yaptığı diziyi kült yazar Hakan Günday kaleme alıyor. Hatta Hakan Günday hayranları için bir vaha gibi gelen bu yapım, yazarın uzun süre süren suskunluğunu bozduğu iş olarak göze çarpıyor.

Henüz ilk sezonu devam eden “Şahsiyet” ileride yapılacak internet projeleri için de cesaret verici bir yapım olarak göze çarpıyor.

YORUMLAR