Ve Oscar sezonu başlıyor… Şubat sonuna kadar birçok iyi filmi üst üste izleyeceğiz. Golden Globe ve Bafta adaylıklarının açıklanmasından sonra 14 Ocak Perşembe, Akademi Oscar adaylarını açıklayacak.

10Cümle olarak biz de Oscar adaylarımızı belirledik ve heyecanla perşembe gününü beklemeye başladık.

Şimdi yılın güçlü filmlerine ve Oscar aday tahminlerimize şöyle bir göz atalım.

En iyi Film: Big Short (Büyük Açık), Spotlight, Bridge of Spies (Casuslar köprüsü), Carol, The Revenant (Diriliş), Martian (Marslı), Steve Jobs, Danish Girl, Room (Gizli Dünya), Beast of No Nation.

En iyi Yönetmen: Todd Haynes (Carol), Alejandro G. Inarritu (Diriliş), Adam McKay (Büyük Açık), Ridley Scott (Marslı), Steven Spielberg (Casuslar Köprüsü)

En İyi Erkek Oyuncu: Christian Bale (The Big Short), Matt Damon (Martian), Leonardo DiCaprio (The Revenant), Michael Fassbender (Steve Jobs), Eddie Redmayne (The Danish Girl)

En İyi Kadın Oyuncu: Cate Blanchett (Carol), Brie Larson (Room), Saoirse Ronan (Brooklyn), Jennifer Lawrence (Joy), Alicia Vikander (The Danish Girl)

Yılın göze çarpan filmleri Big Short, Carol ve Spotlight gibi gözükürken, bakalım 10Cümle’nin yukarıdaki tahminleri tutacak mı, bunu Perşembe günü anlayacağız.

YORUMLAR