Jennifer Lawrence’ın girişimci, sorumluluk sahibi bir anneyi oynadığı ve oscar adaylığı aldığı film “Joy”, geçtiğimiz haftalarda vizyona girdi. Birçok filmde beraber rol aldığı Bradley Cooper ve usta oyuncu Robert De Niro, Lawrence‘a eşlik ediyor.

Film her ne kadar karışık bir kurguyla başlasa da ikinci yarıdan itibaren toparlıyor. Yönetmen David O. Russell, sıradan bir girişimcilik hikayesini inişli çıkışlı bir başarı hikayesine döndüştürüyor.

Birkaç cümle de henüz 25 yaşında olan Jennifer Lawrence için etmek lazım, çünkü bu yıl itibariyle kendisi 4.kez Oscar’a aday gösterildi.

Bir oyuncunun kariyeri açısından baktığımızda bu kadar küçük yaşta sayısız adaylık ve bir Oscar kazanmak gerçekten olağanüstü. Çalışkanlığıyla ve yeteneğiyle ünlü bu genç kız, şimdiden Hollywood’daki tüm yönetmenlerin çalışmak istedikleri bir yıldız. Winter Bone ile başlayan yükselişi, Açlık oyunları ve X-Men serisindeki performansları, Silver Linings Playbook’daki unutulmaz oyunculuğu kariyerini parlatıyor.

Merly Streep’in 19 Oscar adaylığı ve üç ödül rekorunu, böyle giderse ancak Jennifer Lawrence kırabilecek gibi gözüküyor. Bakalım Lawrence, “Joy” ile güçlü rakipleri Brie Larson ve Cate Blanchett’ı geçip, 28 Şubat akşamı Oscar’dan 2.zaferle ayrılabilecek mi?

Joy
6.9
OYUNCULUK
6.5
HİKAYENİN ANLATIMI
6.7
GÖRSELLİK
10Cümle 6.7

YORUMLAR