Uzun süreden beri fragmanlarını gördüğümüz, önemli biyografilerden olacağını tahmin ettiğimiz “Müslüm” nihayet dün vizyona girdi. Birçok ünlü oyuncu filmde yer alıyor. Timuçin Esen, Müslüm Gürses’i canlandırırken, Muhterem Nur rolünde Zerrin Tekindor’u izliyoruz. Ayrıca Ayça Bingöl de Müslüm Gürses’in genç yaşta kaybettiği annesini canlandırırken, Erkan Can da sanatçının ilk hocasını oynuyor.

Etklieyici bir biyografi olan sanatçının hikayesi sinema için oldukça doğru seçim. Filmde de Müslüm Gürses’in dokunaklı hikayesinin birçok olayla yansıtıldığını görüyoruz. Bu kadar çok dokunaklı olayın iki saat içerisine sığması oldukça zor, zira yapım ekibini de bu durum oldukça zorlamış. Keşke, parça parça belli dönemlere odaklanarak hikaye anlatılsaydı, o zaman bu eşsiz kadronun oyunculuğunu daha net görme fırsatımız olabilirdi.

En azından, tek teselli, ünlü yazar Hakan Günday’ın senaryosuyla büyük kitlelere ulaşmış olması oldu. Şahsiyet dizisinden sonra konsantre olduğu bu projede yükü fazlaydı, ama denemelerinin devam etmesini diliyoruz.

Müslüm
7.5
OYUNCULUK
7
HİKAYENİN ANLATIMI
7.1
GÖRSELLİK
10Cümle 7.2

YORUMLAR