Oscar sezonu bitimi, Hollywood için birbiri ardına gelecek olan süper kahraman filmleri sezonudur. Eylül – Ekim aylarına kadar süren bu furyada Marvel ve DC Comics kendi patentlerine ait olan süper kahraman yapımlarını izleyicinin beğenisine sunuyor. Batman, Superman gibi kült kahramanları DC Comics tarafında izlerken, Spiderman, Ironman, Captain America Marvel’in bünyesinde bulunuyor. Hatta bazı yıllar Marvel kendi kahramanlarını Avengers adı altında ikonlaştırırken, DC Comics de buna Justice League ile karşılık veriyor.

Daha önce Batman, Superman, Spiderman gibi akıllarımıza yer eden kahramanlar artık her yıl yenilerini yerine bırakıyor; bunun son örneğini Wonder Woman ile yaşamıştık. Dünyada çok iyi gişe getiren bu yapım, iki yapım şirketini de farklı projeler için oldukça cesaretlendiriyor. Hatta bazen bunu Guardians of the Galaxy, Suicide Squad gibi anti kahraman hikayelerine çeviriyorlar. Sadece sinemaya yansımayan bu ekonomik etki, hediyelik eşya, diğer markalarla ortaklıklar olarak daha da büyüyor. Fast food restoranlarında gördüğümüz menü çılgınlığı sadece bunlardan biri.

Bakalım bu yılın süper kahramanlarından Thor, Guardians of Galaxy, Wonder Woman, Spiderman ve Justice League’den hangisi sizin favoriniz olacak?

YORUMLAR