2004 yılında sahnelenmeye başlayan Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “Haybeden Gerçeküstü Aşk”, beyazperde de yerini aldı. Yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan’ın yaptığı filmde 4 ayrı çiften kadın-erkek ilişkilerini hem esprili hem de farklı bir bakış açısıyla izliyoruz. 10 yılı aşkın süredir tiyatroda sahnelenen eser, Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ’ın olağanüstü oyunculuklarıyla yıllarca kapalı gişe oynamıştı. Gupse Özay, Serkan Keskin, Fatih Artman, Şebnem Bozoklu gibi isimlerin yer aldığı filmde ise genelde BKM oyuncuları yer alıyor.

Söz konusu aynı eserin tiyatro ve sinema uyarlamaları olunca, izleyici olarak da kıyaslama yapmak kaçınılmaz oluyor. Tiyatro oyununda ustaca işlenen performanslar, seçilmiş BKM oyuncu kadrosu çok sırıtmamasına rağmen, anlatım konusunda zirveye de ulaşamıyor. Bazı diyaloglardaki enerji alt seviyede kalırken, bazılarında beklenen seviye yakalanıyor.

Her şeye rağmen, Yılmaz Erdoğan son yıllarda yaptığı işlerle Türk sinemasına büyük katkı vermeye devam ediyor ve değer katıyor. “Tatlım Tatlım” eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için iyi bir seçenek. Ersay Üner’in de film için yaptığı şarkı listelerde yer bulacağa benziyor.

Haybeden Gerçeküstü Aşk
7
OYUNCULUK
7
HİKAYENİN ANLATIMI
6.8
GÖRSELLİK
10Cümle 6.9

YORUMLAR