Ödül sezonununa pandemi gölgesi düşse de sezon için filmler ve ödüller konuşulmaya devam ediyor. Yeni varyantın gazabına Oscar’ın habercisi sayılan Altın Küre ödülleri olsa da toren düzenlenmeden bu sene yine ödül anonsları yapılabildi.

İşte bu ödüllerde en çok dikkat çeken, drama alanında en iyi film seçilen “The Power of the Dog” oldu. Bir Netflix yapımı olan western türündeki yapımın yönetmeni Jane Campion ise en iyi yönetmen ödülünün de sahibi oldu. Campion, 1993 yapımı “The Piano” ile en iyi senaryo dalında Oscar’ın sahibi olmuştu.

Filme gelince, iki yönünün ön plana çıktığını belirtebiliriz: oyunculuk ve görsellik. Oscar ve Altın Küre adaylıkları bulunan Benedict Cumberbatch ve ona eşlik eden Kirsten Dunst, genç oyuncu Kodi Smit-McPhee mükemmel oyunculuklarıyla filme damgalarını vuruyorlar. Filmi, usta işi görsellikle, tekno modern bir müzik altyapısıyla beraber bu üçlünün olağanüstü uyumu götürüyor diyebiliriz.

Ancak hikayenin akıcı anlatımı olmaması ve yer yer ivmenin kaybolması, izleyici kasvete de sürüklüyor. Tamamen konsantre olabileceğiniz bir ortamda izlemiyorsanız, filmden kopmanız çok olasılık içinde gözüküyor.

The Power of the Dog
8.5
OYUNCULUK
8.5
HİKAYENİN ANLATIMI
9
GÖRSELLİK
10Cümle 8.7

YORUMLAR