Tam 12 dalda Oscar adayı olan “The Revenant” (Diriliş) bu hafta Türkiye’de gösterime girdi. Ünlü yönetmen Innaritu, geçen yıl Birdman ile kazandığı en iyi yönetmen, senaryo ve film Oscar’larından sonra bu yıl yine büyük sükseyle Oscar adaylıklarının yıldızı oldu.

Bu filmin bir diğer özelliği, Oscar mağduru Leonardo Di Caprio’nun da bu sefer şeytanın bacağını kıracak gibi olması. Kendisi birçok otoritenin favorisi konumunda. Tam 4 kez Oscar’a aday gösterilen ünlü yıldız, bu filmde oğlunun intikamını almak için yaşam mücadelesi veren bir adamı canlandırıyor.

Geçen yıl Wolf of Wall Street’teki oyunculuğu ile büyüleyen Di Caprio, Oscar’a uzanamamıştı. Ancak bu filmdeki uç karakteri ve performansı gerçekten görülmeye değer.

Filme gelirsek, eğer gerçekten sinemayı seviyorsanız, bu film sizi her açıdan tatmin edecek. Uzun olmasına rağmen bir tane fazla sahnesi yok, gerçeklik duygusu çok yüksek ve müzik kullanımı olağanüstü. Ayrıca film için Innaritu’nun da sinema dehasına çok sürpriz sahnelerle şahit olacaksınız, muhakkak izleyin.

The Revenant
8.4
OYUNCULUK
8.7
HİKAYENİN ANLATIMI
8.6
GÖRSELLİK
10Cümle 8.6

YORUMLAR