Warning: mysqli_query(): (HY000/1194): Table 'wp_page_visit_history' is marked as crashed and should be repaired in /home2/oncumle/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2007

Toplumda bazı olgular vardır; sorgulanmaz, kalıp dışına çıkmaz ve her yerde aynı yaşanır. Dünyamız üzerinde de “annelik” kavramı bu izdüşümde yaşanıyor. Fedakarlık, çocuklarına olan ilgi ve beraberinde aile yaşamını koruma anneliğin tanımının içinde yer alıyor.

İşte, oyuncu yönüyle tanıdığımız Maggie Gyllenhaal, ilk uzun metrajlı filmi “Karanlık Kız”ın yönetmenlik koltuğunda bu kavrama farklı bir perspektiften bakıyor. Bunu da hatırı sayılır, ödüllü bir kadroyu izleyici karşısına çıkartarak başarıyor.

Filmde, Olivia Colman ve Ed Harris gibi usta oyunculara, Dakota Johnson ve Jessie Buckley eşlik ediyor. Son yılların ödül avcısı Colman, bu filmle ödül sezonunda yine adından söz ettirmeye başladı bile. Ayrıca Dakota Johnson da farklı bir rolle göz kamaştırıcı güzelliğini sergiliyor.

Annelik kavramına kadınların gözünden bakmak isteyenler için “Karanlık Kız” iyi bir tercih olabilir. Ayrıca görselliğiyle ve müziğiyle de Akdeniz esintilerini zaman zaman ruhunuza taşıyacak.

Karanlık Kız
8
OYUNCULUK
8
HİKAYENİN ANLATIMI
8.5
GÖRSELLİK
10Cümle 8.2

YORUMLAR