X-Men serisinin son filmi tüm dünya ile aynı aynda Türkiye’de de vizyona girdi. 200 milyon dolar bütçesi ile gelmiş geçmiş en pahalı filmler arasında yer alan “X-Men Geçmiş Günler Gelecek”, dünya çapında haftasonu yaptığı 261 milyon dolarlık hasılatla maliyetini de çıkarttı.

Fragmanlarından dolayı seyircisinin haftalar öncesinden beklediği film, izleme tadı olarak aksiyon-bilim kurgu türünün çok iyi bir örneği. Daha önceki X-Men’lerdeki kurguda hissedilen dağınık hava bu filmde yok. Ayrıca filmin başarısında özgün senaryosuna da dikkat çekmek gerekiyor. Yönetmen koltuğundaki Brian Singer, ilk X-Men filminde yakaladığı performansı bu filmde seyircisine tekrar hatırlatıyor.

Bu yıl Oscar adayı olan Micheal Fassbender (Magneto’nun gençliği rolünde) ve Hollywood’un yükselen yıldızı Jennifer Lawrence (Mystique’in gençliği rolünde) filme damgalarını vuruyorlar. Bu iki yıldıza Hugh Jackman, Hale Berry, James McAvoy gibi isimler eşlik ediyor. Ve aksiyon filmlerinde alışık olmadığımız kadar zengin bir kadro ortaya çıkıyor.

X-Men filmlerinin 6.sı olan “Geçmiş Günler Gelecek”, 2016’da çekilecek diğer film için de beklentiyi arttırıyor.

X-Men: Days of Future Past
7.6
OYUNCULUK
7.7
HİKAYENİN ANLATIMI
8.2
GÖRSELLİK
10Cümle 7.8

YORUMLAR