İki astranot, uçsuz bucaksız bir uzay boşluğu ve bir kurtuluş mucizesi. Tom Hanks’in ‘Cast Away’i, James Franco’nun ‘127 Saat’inden sonra bu sefer tahminlerin dışında bir yerde, uzayda, Sandra Bullock’u yeni Robinson olarak izliyoruz.

100 milyon dolarlık bütçesi ile “Yerçekimi”, senenin en iyi filmlerinden biri olmaya aday. Daha da ileri götürerek Gatsby’den sonra Oscar adaylarına yeni bir yapım eklendi diyebiliriz.

Dünya’ya yakın uydulardan birinde bakım çalışması yapan ekip, talihsiz bir çarpışma sonucu çalışma yaptıkları yerle bağlantılarını kaybeder. Sadece iki astronot kurtulur; Stone (Sandra Bullock) ve Kowalski (George Clooney). Bundan sonrası ise amansız bir yaşam mücadelesidir.

Sandra Bullock’u iyi yapımlarda görmeye alıştık; “Crash”, “Blind Side”, “Extremely Loud & Incredibly Close” gibi ses getiren yapımlardan “Blind Side” ile Oscar’ı aldı. Clooney de yardımcı erkek oyuncu dalında ikinci ödüle göz kırpıyor. Filmde dediği gibi heykelciği de bu yıl da bırakmayacaklar (don’t let go) gibi gözüküyor.

Gravity
7.6
OYUNCULUK
7.8
HİKAYENİN ANLATIMI
8.1
GÖRSELLİK
10Cümle 7.8

YORUMLAR