Christopher Nolan’ın beklenen filmi “Interstellar (Yıldızlararası)” geçen hafta tüm dünya ile beraber Türkiye’de de vizyona girdi.

Film Amerika ve İngiltere’de gişede 1 numarayı yakaladı, Türkiye’de ise bir haftada 160 bin kişiye ulaştı. Özellikle hafta sonu salonlar dolu.

Dark Night serisi ile kendine sadık bir izleyici kitlesi yaratan, Inception ile  farklı bir felsefe yakalayan Nolan, bu sefer dünya dışındaki yaşam şansını irdeliyor. Stephen Hawking ve Einstein’den uzay fiziği derslerine bol bol ihtiyaç duyduğumuz filmde dünyanın sonu klişesine çok farklı bir bakış getiriyor.

Geçen yıl Oscar alan Matthew McConaughey ve güzel yıldız Anne Hathaway’in başrolü paylaştığı filmde bir çok ünlü oyuncu yer alıyor. Film Nolan’ın diğer filmlerine göre biraz daha uzun, yaklaşık 3 saat. Ayrıca ünlü yönetmenin eserlerine kattığı orta düzeyde kasvet, Yıldızlararası’nda da devam ediyor.

Müzikler özenle seçilmiş ve çokça kullanılmış. 2014 için akılda kalıcı bir filme gitmek istiyorsanız bu film çok ideal bir seçim olacak.

Interstellar
8.1
OYUNCULUK
8.7
HİKAYENİN ANLATIMI
9.2
GÖRSELLİK
10Cümle 8.7

YORUMLAR