İşte sinema severlerin karşısında 5. Dinazor Dünyası filmi “Jurassic World: Fallen Kingdom”. İlkini 1993 yılında usta yönetmen Steven Spielberg’den izlediğimiz seri, “Jurassic Park” olarak üçleme yaptıktan 14 yıl sonra, 2015’de “Jurassic World” olarak karşımıza çıkmıştı.

Artık ismi “Jurassic World” olan serinin ikinci filmi, “Fallen Kingdom” tüm dünyada vizyona giriyor. Tabi serinin isminin yeni hikayede “World” olmasından başlayan değişim oyuncu kadrosuna da yansıyor.

Artık Sam Neil değil, başrolde “Galaksinin Koruyucuları”ndan tanıdığımız yakışıklı Chris Pratt var. Hikaye, 2015’te kendi haline bırakılan dinazor adasında başlıyor. Volkanik patlama sonucu tehlikede olan dinazorlar için ABD hükümeti bir şey yapmamaktadır, ama gönüllü bir zengin dinazorları o adadan kurtarmak istemektedir.

Film, diğer Jurassic World filminden çok eksik değil, hatta macera filmi sevenler için hatırı sayılır bir tempo var diyebiliriz. Aksiyon sahnelerinde oldukça yaratıcı olduğunu da söylemek mümkün. Sevenleri için ise bir sonraki filmin de çekileceğini müjdeleyebiliriz.

Jurassic World: Fallen Kingdom
7
OYUNCULUK
7
HİKAYENİN ANLATIMI
7.8
GÖRSELLİK
10Cümle 7.3

YORUMLAR