İtalyan sinemasından uzun süre sonra dokunaklı bir çıkış geldi. Netflix yapımı olan “The Hand of God (Tanrının Eli)” Sorrentino imzasıyla üyelerinin beğenisine sunuldu. Netflix’in sanatsal sinemaya olan katksının da bir parçası olan film, ünlü yönetmen için de harika bir geri dönüş olmuş.

“La Grande Bellezza” gibi ödül rekortmeni bir filme imza atmış olan Sorrentino, yine beklentileri bu filmde de boşa çıkarmıyor. Venedik’ten “Gümüş Ayı”, Altın Küre’den de bir adaylık kapan film Napoli kentinden bir ailenin hikayesini en küçük çocuğun gözünden aktarıyor.

Genç Fabio, tam bir futbol hayranıdır ve Maradona’nın Napoli’ye transferini dört gözle beklemektedir. Ancak aile yaşamı dışında gençliği adına ne bir arkadaş ne de sosyal hayat deneyimi vardır. Tam da bu noktada da bir aile dramı ile başa çıkıp hayatına devam etmenin yollarını araması gerekmektedir.

Sorrentino, hem insanın en derin duygularına yol alırken hem de tüm karakterleri, olayları yine en doğal, en yalın haliyle beyazperdeye yansıtmış. En temel soru olarak da şunu sormuş: “Yaşamaya cesaretin var mı?”

The Hand Of God
8.5
OYUNCULUK
8.5
HİKAYENİN ANLATIMI
8.5
GÖRSELLİK
10Cümle 8.5

YORUMLAR