Çok merakla beklenen yeni Marvel filmi, sonunda vizyonda: Venom. Aylar öncesinden başlayan lansman, Tom Hardy’nin Venom karakterini canlandıracak olmasıyla sinema dünyasını oldukça dikkatini çekmişti. Nitekim ilk hafta sonunda da Amerika’da rekor izleyiciye ulaştı.

Venom’da yine çelişki içinde bir süper kahraman hikayesi izliyoruz. Kız arkadaşı tarafından terk edilen, işinde kovulan sıkı muhabir Eddie’nin hayatı, bedenini dünya dışı bir yaratığın ele geçirmesiyle tam anlamıyla değişir. Artık içindeki yaratıkla mücadele etmek durumundadır.

Hikaye olarak karanlık bir süper kahraman filmine benzese de Tom Hardy’nin varlığı dışında “Venom” bir hayal kırıklığı diyebiliriz. Eğer beklentiler “popcorn” sineması ise eğlenmek için gidilebilecek bir seyirlik, ancak orjinal bir Marvel filmi mi, asla değil.

Oyunculukların vasat olduğu, yönetmenin filmi hakim olamadığını da açıkça söylemek gerekiyor. Keşke ilk fikirde olduğu gibi “Örümcek Adam” ile birlikte çekilseydi, belki o zaman daha kaliteli bir yapım izleyebilirdik.

Venom
6.6
OYUNCULUK
6.8
HİKAYENİN ANLATIMI
7.3
GÖRSELLİK
10Cümle 6.9

YORUMLAR