Warning: mysqli_query(): (HY000/1194): Table 'wp_page_visit_history' is marked as crashed and should be repaired in /home2/oncumle/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2007

Adele, dünyaca ünlü şarkıcı şu anda 29 yaşında. Yaptığı üç albümle tüm rekorları alt üst eden satış grafikleri yakaladı. Sesinin, müziğinin yanında özel hayatıyla ilgili aldığı kararlarla da medyayı meşgul etti. Tam ününün en üst noktalarındayken Bond filmi için yaptığı “Skyfall” bir soundtrack klasiği olarak akıllara kazındı.

Yine bir İngiliz, Sam Smith, müzik yarışmasından ünlenerek etki bırakacak bir albüm yaptı. 23 yaşında kazandığı Grammy ile ses getirdi, vatandaşı Adele’nin en büyük rakiplerinden biri olarak gösterildi ve “Bond” fırsatı Sam Smith’e de geldi. 2015 yılında gösterime giren “Spectre” nin soundtrack’ini yaptı, şarkı tutmadı, film çok izlense de gişede “Skyfall” un 300 milyon dolar gerisinde kaldı.

Smith, çıtayı atlatacak fırsatı kaçırdı, Adele ise değerlendirdiği gibi ardından yaptığı albümle kariyerinin zirvesine çıktı. Hayatta bazı şanslar bir kere geliyor, değerlendirenleri zirveye çıkartıyor, değerlendiremeyende de büyük düşüşe yol açabiliyor. Ama yıldız olabilmeyi o düşüşten nasıl ayağa kalktığınız belirliyor, bakalım Smith bunu da fırsat olarak görüp ayağa kalkabilecek mi?

YORUMLAR