“Avrupa Yakası” ve “Yalan Dünya” fenomenlerinin yaratıcısı Gülse Birsel’in ilk sinema filmi “Aile Arasında” gişeye bomba gibi bir giriş yaptı. Film, 10 günde 1.5 milyon seyirci barajını aştı. Kısa sürede hem sosyal medyada hem de popüler medyada adından en çok söz edilen çalışmalardan biri oldu.

Başrollerinde Engin Günaydın, Demet Evgar, Devrim Yakut, Erdal Özyağcılar gibi birçok ünlü ismi barındıran film, tam bir kahkaha tufanı. Hayatlarının “ikinci yarı”sında ikinci şanslarını arayan Fiko ve Solmaz’ın hayatlarının rastgele kesişmesiyle gelişen komik olayları anlatan filmde, başrol oyuncularından Demet Evgar sahne performansıyla da izleyiciyi eğlendiriyor.

Yan rollerde daha önce “Leyla ile Mecnun” tanıdığımız Fatih Artman ve “Yalan Dünya”nın dikkat çeken ismi Derya Karadaş da çok önemli katkılar yapıyor. Kendisine de ufak bir rol yazan Birsel, filmde çok gözükmese de stilini filmin her anına özenle yansıtmış.

Türkiye’de kadın komedyenlerin az olduğu söylense de özellikle Gülse Birsel’in özel çalışmaları, diğer kadın yazarlara cesaret veriyor. Ocak ayı sonunda yeni dizisini tanıtmaya hazırlanan Birsel, sinemadan sonra TV’de de adından söz ettireceğe benziyor. Kıvamında ayarında, gülme garantili iki saat geçirmek istiyorsanız, “Aile Arasında” çok doğru bir tercih olacaktır.

Aile Arasında
8
OYUNCULUK
8
HİKAYENİN ANLATIMI
7.5
GÖRSELLİK
10Cümle 7.8

YORUMLAR