Fenomen dizi “Leyla ile Mecnun”un yazarı Burak Aksak’ın yeni filmi “Sen kiminle dans ediyorsun?” geçtiğimiz hafta vizyona girdi. Başrolde farklı oyunculuğu ve komedi dizilerindeki performansıyla dikkat çeken Binnur Kaya’yı izliyoruz.

Binnur Kaya’ya Demet Özdemir ve Uraz Kaygılaroğlu gibi popüler Türk dizilerinden tanıdığımız genç oyuncular eşlik ediyor.

Film, hayatın anlamını kaybetmiş bir genç kızın dans ve aşkla hayata bağlanmasını komik bir dille anlatıyor. Aksak’ın tarzından da öngörüleceği üzere fazlaca absürd komedi içeren film, Binnur Kaya’nın baskın oyunculuğuyla renkleniyor.

Oyuncuların filmdeki danslar için özel çaba göstermeleri ve eğlenceli performansları da ilgi çekici. Özellikle Okan Çabalar’ın Micheal Jackson dansları oldukça başarılı. Yönetmenin doğu-batı sentezi üzerine yaptığı eleştiriler de farklılık yaratıyor. Tüm güzel öğelere rağmen filmdeki sahnelerin bağlanmasında bazı kurgu sorunları var diyebiliriz. Eğer Burak Aksak, aynı tarzda komediyi bütünlüğü sağlayarak verebilirse sinemada da yeni fenomenler yaratabilir.

Sen Kiminle Dans Ediyorsun?
7.3
OYUNCULUK
7
HİKAYENİN ANLATIMI
6.8
GÖRSELLİK
10Cümle 7.0

YORUMLAR