Warning: mysqli_query(): (HY000/1194): Table 'wp_page_visit_history' is marked as crashed and should be repaired in /home2/oncumle/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2007

Salonda sadece iki kişiydik, kardeşim ve ben. Bilet gişesindeki çocuklar, bizi filme girmemek için ikna etmeye çalıştılar. Çünkü bir önceki seansta 32 kişiden 26’sı salonu terk etmiş.

Ancak Malick çok özel sinema bakışı olan bir yönetmen ve herkese hitap etmesi zor. “The Thin Red Line”, “Tree of Life”, şimdi de “To the Wonder”. Geçen yıl “Tree of Life” da Brad Pitt ve Sean Penn vardı, bu yıl “To the Wonder”da Ben Affleck ve Javier Bardem var. Böyle büyük oyuncuların Malick’i tercih etmesinde de bir neden var.

Fotoğraf gösterisi gibi sahneler, çok iyi bir müzikle harmanlanmış ve güzeller güzeli bir kadın masalsı sahnelerin içinde adeta ışıldıyor; Olga Kurylenko. Bir aşkın hikayesi, şiirsel bir anlatımla tam üç dilde beyazperdeye yansıyor; ilahi aşk ve insani aşk harmanlanıyor.

Terrence Malick, Türk seyircisi tarafından beğenilmeyen filminde, sanatın tüm olanaklarını kullanıyor ve filmograsine değerli bir parça daha ekliyor.

To the Wonder
7.5
OYUNCULUK
7.7
HİKAYENİN ANLATIMI
7.8
GÖRSELLİK
10Cümle 7.7

YORUMLAR