Queen’in çok sevilen solisti Freddy Mercury’nin hayatını anlatan “Bohemian Rhapsody” sinema izleyicileri tarafından merakla bekleniyordu. Uzun süren reklam kampanyasından sonra da gişede de bekleneni aldı, iki tane de Altın küre adaylığı peşi sıra geldi.

Filmin en çarpıcı yönü, cinsel kimliğiyle de ön plana çıkan Mercury’nin duygusal boşluğuna yapılan vurgu. Bu yıl izlediğimiz “Bir Yıldız Doğuyor” ve “Yeşil Rehber” de benzer fenomen kişilik sorunlarından bahsedilmişti. Toplumda köşeye itilmiş ama yetenekleriyle kendilerine ispat etmeye çalışan insanların laneti olarak anlatılan bu boşluk gitgide daha fazla işlenir hale geldi.

Ancak bu “star” yalnızlığının altını çizmek de güçlü oyunculuklarla olabiliyor. Rami Malek belli ki bu role çok iyi hazırlanmış ve ödül sezonunda isminin geçeceği kesin gibi. Onun yanında film boyunca anlatılan Queen şarkı hikayeleri de filmin hikayesini güçlendiren diğer öğeler.

Tüm bunların yanında filmdeki kurgu sorunlarından da bahsetmek lazım, çoğu sahne birbirine bağlanamıyor. Ayrıca filmin sonunun da konser performansı olması, dokunaklı bir hikayeye yakışır final havası yaratamıyor.

Bohemian Rhapsody
8.2
OYUNCULUK
7.5
HİKAYENİN ANLATIMI
7.7
GÖRSELLİK
10Cümle 7.8

YORUMLAR