Bazı oyuncular yer aldıkları her projeyi yüceltebilirken bazı yönetmenler de tarzlarını her projesine kolaylıkla yansıtabiliyor. Geçtiğimiz sonbaharda Türkiye’de gösterime giren Captain Philips böyle bir özellik taşıyor. Oscar’a 6 dalda aday olan film bir Paul Greengrass yapımı.

Kendisini Bourne serisinden tanıyoruz. Aksiyonun üstadı sayılabilecek yönetmen, Somali’de kaçırılan bir gemi kaptanının macerasını, dozunda müzikler ve yüksek gerilim ile tam bir sinema seyirliği haline getiriyor.

Tabi ki Greengrass’ın işini çok kolaylaştıran bir aktör var başrolde; Tom Hanks. Ona yardımcı rollerde Somalili Barkhad Abdi eşlik ediyor. Tom Hanks, kariyerinde çok farklı filmlerde rol alıp çok farklı projelere imza attı ancak usta oyuncunun en büyük özelliği tek başına bir filmi götürebilmesi. Bunu kariyerinin ilk filmlerinden olan Forrest Gump, Philidelphia’dan başlamak üzere ilerleyen dönemlerdeki Cast Away, Terminal gibi filmlere kadar biliyoruz. Kısacası bir projede Hanks varsa, onu muhakkak izlemek lazım.

Captain Philips
7
OYUNCULUK
7.1
HİKAYENİN ANLATIMI
7.2
GÖRSELLİK
10Cümle 7.1

YORUMLAR