Warning: mysqli_query(): (HY000/1194): Table 'wp_page_visit_history' is marked as crashed and should be repaired in /home2/oncumle/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2007

Güçlü oyuncu kadrosu ve Golden Globe’da en iyi film dahil olmak üzere aldığı 3 ödülle bir anda gündeme oturan ‘American Hustle’ (Türkçe adıyla ‘Düzenbaz’), geçen hafta ülkemizde de vizyona girdi. Filmin yönetmen koltuğunda David O.Russell oturuyor. Kendisi geçen yıl çok olumlu izlenim bırakan ve oyunculuk dallarında Oscar alan ‘Umut Işığım’ filminin yönetmeniydi.

1980 lı yıllarda Amerika’da geçen bir dolandırıcılık hikayesini anlatan filmde yönetmen yine geçen yılki çalışmasında rol verdiği Bradley Cooper ve Jennifer Lawrence’la bu sefer yan rollerde çalışmış. Başrollerde ise Batman serisinden tanıdığımız Christian Bale ve yıldız oyuncu Amy Adams var. Kadronun bu kadar güçlü olması filme olan ilgiyi arttırsa da hikayenin işlenişi vasatı geçemiyor. Bunun yanında müzikler çok kuvvetli ve dönemin havası çok iyi yansıtılmış.

Film, en iyi oyunculuklarda 4 dalda aday olup bunlara yakın olsa da özellikle rakipleri ‘Gravity’ ve ’12 years a slave’ yapımlarının yanında biraz daha sönük kalıyor. Kısacası en iyi film ödülünü alırsa biraz da Amerikan toplumunu ve hayatını anlatması ile bunu başaracak. Ancak tüm bu eleştirilerin yanında 10 dalda aday olmuş bir filmi her sinemaseverin sinemada muhakkak görmesi gerekiyor.

American Hustle
7.7
OYUNCULUK
7.8
HİKAYENİN ANLATIMI
7.5
GÖRSELLİK
10Cümle 7.7

YORUMLAR