Marvel’in Örümcek Adam ile girdiği paralel evrenler sarmalına DC Comics de “Flash” ile bir çapa atıyor. Zamanın göreceliği, geçmişe yolculuk ve pişmanlıklar üzerine felsefe yapan süper kahraman filmlerine bir yenisi ekleniyor. Evet, süper kahraman filmlerini yakından takip ediyorsanız; “Flash” da yeni bir söylem yok. Ancak Screen X tekniğinin olduğu bir sinemada izleyecekseniz, işte sizin için bu yepyeni bir deneyim olabilir.

DC süper kahraman evreninde son Batman ile epik bir anlatım yakalayan yapım ekibi performansta ivme kaybetmiş diyebiliriz. Son Batman ile beklentileri yukarı çıkaran ve şapkadan tavşanı çıkarmayı başaran ekip, paralel evren konseptinde Flash’la beraber Batman’i biraz göz ardında bırakıyor. Her ne kadar Michael Keaton’ın can alıcı oyunculuğu bir renk katsa da acaba işin içinde Batman olmasa mıydı düşüncesi film için en büyük soru.

Tabi filmin içinde tek göreceğiniz Batman, Keaton değil. Bu da işin sürprizi olsun. Yaz başında iyi bir eğlencelik arıyorsanız, ScreenX keyfiyle ya da açık hava sinemasında “Flash” iyi bir seçim olabilir; ancak sadece eğlencelik olarak.

Flash
7
OYUNCULUK
7
HİKAYENİN ANLATIMI
8
GÖRSELLİK
10Cümle 7.3

YORUMLAR