Hollywood aksiyon serilerine baktığımızda süper kahraman filmleri dışında en çok dikkat çeken serilerden biri “Hızlı ve Öfkeli”. Nitekim “Bourne”, “Görevimiz Tehlike”, “James Bond” gibi serilere baktığımızda modern zamanlarda konu olarak da farklı bir yere oturuyor. “Hızlı ve Öfkeli” yi ayrıştıran ise ismi gibi hız, aksiyon ve tabi ki takım birliği.

Bu hafta vizyona giren, seri dışı ilk film olarak da göze çarpan “Hobbs ve Shaw”, aynı etkiyi beyazperdeye aktarmayı başardı. Daha önceki sekiz film gibi hayranlarının heyecanla beklediği film, hasılat beklentilerini karşılamış gözüküyor. Komedi dozunun bir tık daha arttığı ve İdris Elba, Helen Mirren gibi oyuncuların renklendirdiği bölümde, aksiyon her zamanki gibi olağanüstü seviyede. Ve tabi odak Dwayne Johnson ve Jason Statham’da.

Seriyi benzerlerinden ayrıştırdığını düşündüğümüz bir nokta da Amerika dışı yerelleştirmesinin de çok isabetli olması. Dublaj ve evrensel tema adına aksiyon olarak bu alanda nadir örneklerden biri diyebiliriz. Bakalım bu ara bölümden sonra serinin meraklıları, devamında ne gibi sürprizlerle karşılaşacak?

YORUMLAR