Günümüzden 20 yıl sonra, Japonya’nın Megasaki adlı şehrinin valisi halkı algı yönetimi yaparak köpeklerin zararlı olduğuna inandırmıştır. Kendisi ve kendisine bağlı olan yönetim koyu bir kediseverdir ve muhalefete tahammülleri yoktur. Sonunda tüm köpekler şehirden tecrit edilir ve çöplerin olduğu adaya yönlendirilir. Köpeklerin kaderi, onları kurtarmaya adaya gelen valinin öksüz yeğeninin ellerinde olacaktır.

Berlin Film Festivali’nin de açılış filmi olan “Köpek Adası”, festivalden yönetmen Wes Anderson’a “Gümüş Ayı” kazandırarak döndü. Büyük Budapeşte Oteli’yle 2015 yılında Oscar, Golden Globe ve BAFTA ödül törenlerinde adından söz ettiren yönetmen, bu sefer animasyon dalında çok farklı bir işe imza atıyor. Birçok Oscar ödüllü sanatçının seslendirmesini yaptığı film güçlü diyaloglarıyla da ön plana çıkıyor. Sesini “Her”den hayranlıkla hatırladığımız Scarlett Johansson, usta oyuncular Edward Norton, Francis McDormand bunlardan sadece birkaçı.

Müziklerini, King’s Speech, Argo gibi Oscar kazanan filmlerin müziğine imza atan Fransız Alexandre Desplat’ın yaptığı filmde akıllara kazanacak ezgiler var. Konuşmak için biraz erken ancak Oscar 2019 için animasyon dalının adaylarından biri “Köpek Adası” olabilir.

Isle of Dogs
8
OYUNCULUK
8.1
HİKAYENİN ANLATIMI
8.4
GÖRSELLİK
10Cümle 8.2

YORUMLAR