Jurassic Park, 2015 itibariyle yerini Jurassic World serisine bıraktığında, sinemaseverler fantastik olarak yeni ne sunulacağını merak ediyorlardı. 2015 sonrası yeni serinin ilk iki filmiyle beraber artık dinazorların normal yaşama karıştığı yeni bir dünya anlatılıyordu.

Serinin üçüncü filmi “Jurassic World:Dominion” ya da Türkçe adıyla “Jurassic World: Hakimiyet”; işte böyle bir dünyada nasıl bir yaşam olduğunu anlatıyor. Bilimin de ilerlediği bir dönemde dinazorların üzerinde genetik deneyler yaparak insanlar için daha uzun yaşamın olanaklarını arayan çalışmaları da yan konu olarak bu temaya ekliyor.

Filmde diğerlerinden farklı olarak Jurassic Park filminin eski yıldızlarını da görüyoruz; Sam Neill, Laura Dern ve Jeff Goldblum bunlardan bazıları. Tabi yeni serinin yıldızları Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard başrollerde dikkati çekiyor. Filmdeki enerjiyi yükselten durumlardan biri bu eski yeni bütünleşmesi diyebiliriz. İki grubun birbirleriyle atışmaları da film içinde espirili sahneleri arttırıyor.

Tipik bir Jurassic World filmi olarak bol bol aksiyonu barındıran filmin olumsuz yönlerinden biri ise başlangıç kısmında harcanan zaman ve kurgudaki eksikler. Yaza aksiyon dolu bir merhaba için iyi bir seçenek olan filmden sadece aksiyon beklemek en doğrusu olacaktır; çünkü fazlasını bulmak oldukça zor.

Jurassic World: Dominion
7
OYUNCULUK
6
HİKAYENİN ANLATIMI
8
GÖRSELLİK
10Cümle 7

YORUMLAR