Top Gun’ın ilk filmden tam 36 yıl sonra gelen ve merakla beklenen devam filmi Top Gun Maverick adeta sinema salonlarının tozunu attı. Getirdiği gişe başarısı ile yapımcıların yüzünü güldüren film, seyirciden de tam not aldı. Şüphesiz filmi eşsiz kılan özelliklerinden biri görselliği kadar çekimlerde kullanılan Gerçek G ve F-18 ler olsa gerek.

Joseph Kosinski (48), yönetmen olarak gerçekliğin sınırlarını zorlayarak ilk filmi de verilen emeğe yakışır bir ikinci film çekmiş. Buna ek olarak da ilerleyen yaşına rağmen Tom Cruise da “zamansız” bir yıldız olduğunu bir kez daha gösteriyor. 60 yaşındaki aktör fiziğiyle hala çok formda ve aksiyon filmlerini peşi sıra çekmeye devam ediyor.

Oyuncu kadrosunda Val Kilmer ve Ed Harris’i çok da az görsek de genç oyuncular Miles Teller ve Glen Powell, performasnlarıyla filme renk katıyor. Bir parantez de müzik seçimine açmak lazım. Film boyunca sahne sahne işleyen müzikler adeta filme bir klip havası veriyor.

Filmi henüz izlemediyseniz, muhakkak gitmeden bir Imax’de izleyin; F-18’de iki saatlik bir uçuş deneyimi fırsatını kaçırmayın!

Top Gun Maverick
8
OYUNCULUK
9
HİKAYENİN ANLATIMI
9.5
GÖRSELLİK
10Cümle 8.8

YORUMLAR