Warning: mysqli_query(): (HY000/1194): Table 'wp_page_visit_history' is marked as crashed and should be repaired in /home2/oncumle/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2007

Mahsun Kırmızıgül’ün 4. uzun metrajlı filmi “Mucize” geçtiğimiz günlerde vizyona girdi. Bir haftada 600 bin kişiye ulaşan filmde diğer Türk filmlerinde rastladığımız süper star oyuncu kadrosuna rastlamıyoruz. Bundan önceki filmlerinde genelde ünlü oyunculardan faydalanmayı tercih eden yönetmen, bu sefer daha az tanınan oyunculara yer vermiş.

2007 yılında Beyaz Melek isimli ilk filmini yapan Kırmızıgül, ikinci filmi “Güneşi Gördüm (2009)” ile çok iyi gişe başarısı yakaladı ve eleştirmenler tarafından da beğenildi. Filmlerinde genelde Kürt halkının problemleri, cinsiyet ayrımcılığı, kadınların toplumdaki rolü ve Türk aile yapısını irdeleyen Kırmızıgül, Mucize’de de yine dokunulmaya korkulan konulara ince ayar yapıyor.

1960lı yıllarda, ilk askeri darbe döneminde, Egeli bir öğretmenin Türkiye’nin güneydoğusunda imkansızlıklar içindeki bir köye tayin olması ve orada yaşadıklarını anlatan filmde başrolde Talat Bulut’u izliyoruz. Filmin genel olarak oyunculukları iyi ancak bir isim var ki; engelli genç rolünü oynayan Mert Turak övgüyü hak ediyor. Uzun süreden beri bir filmde bu kadar iyi bir performansa rastlamamıştık.

Mahsun Kırmızıgül, kendi tarzını sinemada yavaş yavaş oluşturmaya başladı ancak daha zamana ihtiyacı var. Daha fazla film çekmesi ve yalınlığı tam anlamıyla yakalamasıyla Türk sinemasına olumlu katkılar yapacağına inancımız tam.

Mucize
6.6
OYUNCULUK
6.7
HİKAYENİN ANLATIMI
6.5
GÖRSELLİK
10Cümle 6.6

YORUMLAR