Ünlü oyuncu Russel Crowe’un ilk yönetmenlik tecrübesi olan “Son Umut” (Orjinal adıyla The Water Diviner) geçtiğimiz hafta ülkemizde vizyona girdi. Amerika gösterimi Nisan başında gerçekleşecek olan filmde ünlü Türk oyuncular Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz ve Salih Kalyon da yer alıyor.

Çanakkale’de savaşta öldüğünü düşündüğü üç oğlunu aramaya giden Connor isimli Avustralyalı çiftçinin serüvenini konu alan film, Türkiye dışından birinin gözünden Çanakkale Savaşı’nı ve o dönemi izlememizi sağlıyor. 50 yaşına rağmen hala karizmasını koruyan aktörün, yönetmenliği için henüz yolun başında olduğunu söyleyebiliriz. Crowe’a kadın başrolde Olga Kurylenko eşlik ediyor. Güzel aktris, vasatı aşamıyor.

Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz ve Türk sineması için Hollywood’a bir başlangıç diyebileceğimiz filmde hikayenin çok da güçlü anlatıldığı söylenemez. Bir iki dokunaklı sahne dışında verilen mesajlar ve sahneler yavan kalmış. Crowe oyunculuğu ile filmi idare etse de anlatımda duruluk yakalamak isterken önemli detayları kaçırıyor. Her şeye rağmen başlangıç için önemli bir adım olduğunu söyleyebileceğimiz film, tarihimizi en önemli yapraklarından biri için bize bir anı olarak kalacaktır.

The Water Diviner
5.1
OYUNCULUK
5.2
HİKAYENİN ANLATIMI
5
GÖRSELLİK
10Cümle 5.1

YORUMLAR