Ünlü komedyen Ata Demirer, yepyeni bir serinin habercisi olan “Olanlar Oldu”yu sinemaseverlerin beğenisine sundu. “Seri” diyoruz, çünkü yine bir Ege kasabasındayız ve yapım, “Eyvah Eyvah” serisine yakın bir tat veriyor. Ata Demirer’e filmde yine usta oyuncular eşlik ederken, kendisini de iki ayrı karakterde izliyoruz.

Bu filmde Ata Demirer, sahne ve diyalog sadeliğine yönelmiş. Tüm karakterler her zaman olduğu gibi hicivli ancak bir o kadar da duygusal. Özellikle Zafer’in annesi rolündeki Döndü karakterinde gözlem yeteneğini oldukça iyi kullanmış. Filmdeki karakterler, tam yurdum insanları ve komedi/dram öğeleri çok güzel serpiştirilmiş bir kurguya oturtulmuş.

Filmografisi içerisinde güçlü yapımlar olan Ata Demirer, “Eyvah Eyvah” serisinin neredeyse 9 milyon seyirci tarafından izlenmesinin ardından, arada “Niyazi Gül Dört Nala”yı yapmış ve beklentileri karşılayamamıştı.

“Olanlar Oldu” ile tekrar 2-3 milyon sınırlarını zorlaması muhtemelen gözüken Demirer, “aile komedisi” işini oldukça iyi kavrıyor ve yapıyor ve “Olanlar Oldu” ile biraz daha fazla toplum eleştirisine yöneliyor…

Olanlar Oldu
7
OYUNCULUK
6.8
HİKAYENİN ANLATIMI
6.7
GÖRSELLİK
10Cümle 6.8

YORUMLAR