Warning: mysqli_query(): (HY000/1194): Table 'wp_page_visit_history' is marked as crashed and should be repaired in /home2/oncumle/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2007

Pedro Almadovar diyince aklımıza birçok entresan film gelir. “Konuş onunla”, “Annem hakkında herşey”, “Dönüş” bunlardan sadece bazıları. Genelde, yönetmen farklı yaşantıları geçmiş hesaplaşmalarla örgüler, aile ve sevgi kavramını sorgular. Kendisi için bir “Flashback” dehası da diyebiliriz.

Son filmi “Acı ve Zafer”, Cannes prömiyerini yaptığında da yine aynı çizgide bir filmin geldiğini anlamıştık. Başrollerinde Antonio Banderas ve Penelope Cruz gibi daha önce birçok kez çalıştığı oyuncuları görünce beklentiler artmıştı. Almadovar, bu son filminde de sevenlerinin beklentilerini boşa çıkarmıyor.

Kendi hayatından da kesitlerin  yer aldığı “Acı ve Zafer” de yine aşkı, sevgiyi, aileyi çok iyi bir flashback örgüsü ile yansıtmayı başarıyor. Banderas ana rolde oyunculuğuyla büyülerken, İspanya’nın folklorik şarkıları kulaklarda yer ediyor.

Bu yıl “En İyi Yabancı Film” alanında “Parazit” le yarışacağı kesin gözüyle bakılan “Acı ve Zafer”in ödül sezonunda neler yapacağı merak konusu. Film Ekimi’nde kaçırdıysanız, bu hafta sinemalarda izleyebileceğiniz iyi bir seçenek.

Pain and Glory
8.5
OYUNCULUK
8.2
HİKAYENİN ANLATIMI
7.5
GÖRSELLİK
10Cümle 8.1

YORUMLAR