Dünyaca ünlü yönetmen Pedro Almadovar, hız kesmeden üretmeye devam ediyor. 73 yaşındaki usta isim, yine ünlü İspanyol yıldız Penelope Cruz’a da kadrosuna alarak son filmi “Paralel Anneler” ile adından söz ettiriyor. Tabi Almadovar bu, senaryo da muhakkak sıra dışı bir şeyler, sürprizler beklenebiliyor.

Genelde yapımlarında hem senarist hem de yönetmen olarak karşımıza çıkan Almadovar, bu filmde de geleneği bozmuyor. Bir başka gelenek ise yakın da arkadaşı olan bir latin yıldızı ekipte tutuyor. Bu filmde de Penelope Cruz’u tüm güzelliği ve oyunculuğuyla izleme şansı elde ediyoruz.

Doğumları esnasında hayatları kesişen hayatının farklı dönemlerindeki iki kadının hikayesini tarihin de sosyal olgularıyla anlatan Almadovar, bu sefer görselliği daha fazla ön plana çıkarıyor.  Hikaye için birçok sahneyi tiyatro kıvamında hazırlarken, senaryoda “beylik” sözlerden de kaçıyor.

Oscar, Altın Küre ve BAFTA’dan adaylıklarla dönen yapımda müzikler de filmin temposuyla ahenk yakalıyor. Avrupa sinemasından son dönemlerde iyi bir film izlemek isterseniz, sade anlatımıyla “Paralel Anneler” size göre.

Parallel Mothers
8
OYUNCULUK
8
HİKAYENİN ANLATIMI
7.5
GÖRSELLİK
10Cümle 7.8

YORUMLAR