Warning: mysqli_query(): (HY000/1194): Table 'wp_page_visit_history' is marked as crashed and should be repaired in /home2/oncumle/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2007

Japon sinemasından dram örneklerini çok fazla göremiyoruz. Ancak bu yıl Hirokazu Koreeda’nın yönettiği “Shoplifters”, Türkçe ismiyle “Arakçılar” tam anlamıyla festivalleri domine etti. Gerilim sinemasının orjinal fikir üreticisi Japon sinemasından, ilginç bir dram örneği çıkarttı.

Toplama bir ailenin yaşantısını anlatan “Arakçılar”, gücünü farklı karakterlerden ve devamlı olarak tabuları sorgulamasından alıyor. Aile kavramının temelini neyin oluşturduğunu, sevginin ne demek olduğunu farklı durumları harmonize ederek anlatıyor.

Sahneler canlı, oldukça da dokunaklı anlar var. Bir yandan da gizem tüm film boyunca size takip ediyor. Filmin son anına kadar ilişkileri çözmek oldukça zor. Fincher filmlerindeki karanlık gibi Koreeda da bir anda tüm gizemi çözüyor. Festival filmlerine ilgi duyanların kaçırmaması gereken bir yapım.

Shoplifters
8
OYUNCULUK
7.8
HİKAYENİN ANLATIMI
7.9
GÖRSELLİK
10Cümle 7.9

YORUMLAR