Scorsese, çok beklenen filmi “The Irishman” ile Netflix platformunda bu hafta boy gösterdi. Evet yanlış duymadınız, henüz Türkiye’de sinemalara gelmeyen “The Irishman” i ilk defa bir dijital platformda izleme imkanı yakaladık. Bir dönemin Amerikası’nda mafya, işçi sendikaları ve devlet arasındaki ilişkileri Frank Sheeran gözünden anlatan ünlü yönetmen Scorsese, bir başyapıta imza atıyor.

“Baba” serisinin havasında, eseri modern tekniklerle ve hikaye anlatımıyla aktaran Scorsese, yıldızlarla dolu kadrosunu da çok iyi kullanıyor. Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Harvey Keitel bunlardan sadece bazıları. Oscar adaylıkları kesin gözüyle bakılan yapımdan oyunculuklar adına birden fazla adaylık çıkabilir. Robert De Niro ise en iyi erkek için en belirgin adaylardan.

Filmde her sahne çok ince düşünülmüş ve diyaloglar oldukça canlı. Martin Scorsese, üzerinde çok çalıştığı projesi için tam üç buçuk saatinizi istiyor. Her ne kadar Netflix tutkunları bu filmi dizi olarak beklese de, yapımı bütün halde sinema eseri olarak görmek oldukça etkileyici.

The Irishman
8.5
OYUNCULUK
8.5
HİKAYENİN ANLATIMI
8.7
GÖRSELLİK
10Cümle 8.6

YORUMLAR