Tek kelimeyle Muhteşem! Evet, “Maymunlar Cehennemi: Savaş” serinin son filmi ve yönetmen Matt Revees, destansı bir sonla üçlemeye noktayı koyuyor.

Üç yıl aradan sonra harika bir dönüş yapan seride insan karakterlerden daha çok maymun karakterle ön planda. Maymunların lideri olan “Ceaser”in, insan ordusunun başındaki Albay ile yaşadığı çatışmayı anlatan yapım, enfes senaryosuyla en değme aksiyon filmlerine taş çıkartıyor.

Aslında bu film, fantastik aksiyon türüne ek olarak epik drama niteliği de taşıyor. Oldukça az olan diyaloglar, usta bir görüntü yönetmenliğiyle birleştirilmiş.

Matrix, Inception gibi altında bir felsefe barındıran filmler kadar dolu olan yapım, modern dünya yönetimlerine de oldukça eleştirel yaklaşıyor. Farklı liderlik modellerini gözlemleyen, sosyal bağlılığı, toplum olma duygularını irdeleyen yapımda oyunculuklar da oldukça ön planda. Woody Harrelson dokunaklı bir performansla beyazperdeye dönerken, Ceaser karakterini oynayan Andy Serkis, Oscar adaylığını hak ediyor. Bu filme muhakkak gidin, bir “Yaz seyirliği”nden fazlasını bulacaksınız.

War For The Planet Of The Apes
8.5
OYUNCULUK
9
HİKAYENİN ANLATIMI
9.2
GÖRSELLİK
10Cümle 8.9

YORUMLAR