Steven Spielberg, her türde filmi kariyerinde denemiş bir yönetmen olarak şimdi de bir müzikal ile karşımızda. Üstelik tam 7 Oscar adaylığıyla! Daha önce de 3 Oscar kazanan ünlü yönetmen, 2000’li yıllarda birçok kez aday olmasına rağmen yakın zamanda heykelciğe ulaşamadı.

Ünlü müzikal “West Side Story” (Batı Yakası’nın Hikayesi)’nin 1961’den sonra ikinci beyazperde aktarılıyor. 1961’de uyarlanan beyazperde versiyonu 10 Oscar ödülü ile döndüğünde büyük sükse yaratan eser, modern “Romeo & Juliet” olarak tanımlanıyor.

Ülkemizde de birçok kez sahnelerde gösterilen Batı Yakası’nın Hikayesi, izleyicinin beğenisini kazanmayı başarmıştı. Spielberg, müzikal olarak orjinali 1957 yılında sahnelerde sergilenen versiyonun üzerine eklemeler yapmayı tercih etmemiş. Ünlü yönetmen, daha çok film üzerindenki yorumunu görüntü tekniklerinde çeşitlendirmiş.

Dans sahnelerinin oldukça renkli olduğu eserde, genç oyuncular da enerjilerini aktarmayı başarıyor. Oscar için ana kategorilerde çok şans verilmese de prodüksiyon ve seste adaylıklarıyla ödüle ulaşması muhtemel gözüküyor.

West Side Story
7.5
OYUNCULUK
7.5
HİKAYENİN ANLATIMI
8.5
GÖRSELLİK
10Cümle 7.8

YORUMLAR