Ocak ayının gelişiyle ödül sezonu da başladı. Önce gerçekleşen Golden Globe töreni, sonrasında Screen Actor Guild Awards derken, Bafta ve son olarak Oscar adayları da açıklandı. Böylelikle herkes 4 Mart‘taki finali beklemeye başladı.

Adaylara gelince, “Shape of Water” 13 adaylıkla törene damga vurmaya hazırlanıyor. Toronto’dan ve Golden Globe’dan galibiyetle dönen iddialı yapım “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” yine en büyük Oscar adaylarından.

Oyunculuklarda ise Francis McDormand‘ın ikinci heykelciğe ulaşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Yine yardımcı erkek oyuncu da aynı filmden Sam Rockwell dikkat çekiyor. Erkek oyuncular da ise Gary Oldman ilk Oscar’ına yakınken, bu kategoride Timothée Chalamet de oynadığı film “Call me by your name“in ödül performansına göre potaya girebilir.

Yönetmenlerde ise “Shape of Water” ın yönetmeni Guillermo del Toro filmde olamasa bile bu kategoride heykelciğe kavuşabilir.

Eylül sonu, 10Cümle’deki yazımızda film aday tahminleriyle Oscar’ın nabzını yoklarken yoklarken, tören öncesinde de kazananlar için özel yazımızı yine 10Cümle’de sizlere ulaştıracağız.

YORUMLAR