Star Wars – Son Jedi” tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de vizyona hızlı bir giriş yaptı. 2015 yılında vizyona giren “Güç Uyanıyor”un devam filmi niteliğindeki yapımda ilk filmdeki benzer kadroyu izliyoruz. Yönetmen koltuğunda ise çok beyazperde tecrübesi olmayan Rian Jonhson var.

Star Wars serisi ikinci üçlüden sonra kaybettiği enerjiyi 2015 ve 2017’deki iki filmle yakalamış gözüküyor. Özellikle yapımcı George Lucas’ın J.J Abrams’dan sonra hem yönetmenliği hem de senaristliği Rian Johnson’a teslim etmesi ona ne kadar güvendiğini gösteriyor.

Johnson’un kült dizi “Breaking Bad” deki çok iyi üç bölümü referansını oluştururken, Star Wars’a getirdiği yeni diyaloglar ve içerik oldukça dikkat çekiyor. “Aydınlık” ve “Karanlık”ı harmonize etmesi, günümüz dünyasına yaptığı ince göndermeler filme diri bir görüntü katmış. Mesajlar, ileride kült olması muhtemel usta işi sahnelerle seyirciye iletiliyor.

Genç oyuncuların ön plana çıktığı kadroda özel oyunculuğuyla Benicio Del Toro dikkat çekiyor. Daha önce “Gollum” ve Maymunlar Cehennemi’ndeki “Ceaser” ana karakteriyle izlediğimiz İngiliz aktör Andy Serkis, “Snoke” karakteriyle imza bir performans sergiliyor.

Star Wars: The Last Jedi
8
OYUNCULUK
8.4
HİKAYENİN ANLATIMI
8.5
GÖRSELLİK
10Cümle 8.3

YORUMLAR