Warning: mysqli_query(): (HY000/1194): Table 'wp_page_visit_history' is marked as crashed and should be repaired in /home2/oncumle/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2007

Kore sineması, Batı’yı etkilemeye devam ediyor. Her yıl özgün senaryoları ve güçlü anlatımlarıyla bir “hit” çıkarmayı başarıyor. Bu yılın ön plana çıkan filmi de “Bebek Servisi” olacakmış gibi duruyor. İngilizce adıyla “Broker” olarak Cannes’da görücüye çıkan film “En İyi Erkek Oyuncu” dalında ödülle döndü. “Altın Palmiye” aday filmleri arasında yer almayı başardı.

Aile kurumunu köşede kalan yaşamlar üzerinden farklı bir bakış açısıyla yorumlayan yönetmen Hirokazu Koreeda, ince hikaye kurgusuyla bir anda sizi filmin içine alıyor. Bir hikayeyi aynen yazılı edebiyat misali birçok karakterin perspektifinden yaşatırken size de bildiğiniz sosyokültürel kavramları sorgulatıyor.

Bu filmi farklılaştıran önemli noktalardan biri iki, belki üç zirve sahnesinin bulunması. Özellikle dönme dolap ve tüm ekibin toplandığı otel sahnesi farklı bir duygusal tat bırakıyor. Hayatımızın parçası olan kavramlara farklı bir açıdan bakmak istiyorsanız, “Bebek Servisi” size güzel bir deneyim imkanı sunuyor.

Bebek Servisi
7.5
OYUNCULUK
8
HİKAYENİN ANLATIMI
7.5
GÖRSELLİK
10Cümle 7.7

YORUMLAR