10cümle’ye başladığımızdan beri en zor yazdığımız eleştirilerden biri oldu “Bones and All” (Türkçe adıyla Kemikler ve Herşey). Film hakkında herhangi bir şey bilmeden gidecekseniz, sizi büyük bir şokun beklediğini söyleyebiliriz. Film, konusu gereği izlenmesi oldukça zor bir film, eleştirmek için izleseniz bile!

İki genç aşığı bir araya getiren bir film gibi gözükse de tema oldukça sıra dışı: Yamyamlık! Daha önce benzer hikâyeler “Katil Doğanlar” ya da “Bonnie ve Clyde” da izlemiş olabilirsiniz. Ama bu kapsamda gerçekçi ve insan aklının sınırlarını zorlayan bir yapım çok az yapılmıştır.

Hikâyeye girişle beraber tüm vücudunuz gerilmeye başlıyor ve film boyunca bu gerginlikten kurtulmak çok mümkün olmuyor. Eğer kaygı sorunları yaşıyorsanız ya da mideniz çok sağlam değilse de kesinlikle izlememenizi öneriyoruz.

Zira bir aşk hikâyesini bu bağlamda izlerken bile insan koltukta şekilden şekle giriyor. Son bir not, tüm bu gerilimin başarısında oyunculukların 10 tam puanlık olmasının da payı büyük.

Bones and All
10
OYUNCULUK
8
HİKAYENİN ANLATIMI
8
GÖRSELLİK
10Cümle 8.7

YORUMLAR