“Beni Adınla Çağır” la ismini duyuran ünlü yönetmen Luca Guadagnino, “Bones and All” da yaşadığı hayal kırıklığından sonra yine sıra dışı bir hikayeyle karşımızda. Ülkemizde çok popüler olmasa da dünya çapında önemli bir spor olan tenis üzerine üçleme bir ilişkiyi anlatan ünlü yönetmen, oldukça cesur bir kurguyla perdeyi renklendiriyor.

Stanford’da okuyan, tenise ilgi duyan iki genç arkadaşın hayatına genç bir kadının girmesiyle; tenisi merkeze alarak değişen hayatlarını anlatan filmde Zendaya performansı ile dikkat çekiyor. Filmin aynı zamanda prodüktörlüğünü üstlenen yıldız oyuncuya iki genç erkek oyuncu, Mike Faist ve Josh O’Connor eşlik ediyor. Karakterleri ustaca hikayeye yediren yönetmen Guadagnino, aynı başarıyı kurguda da gösteriyor.

Fazla müzik kullanılmasına rağmen müzik ve sahnelerin uyumu oldukça dikkat çekici. Maç sahnelerinde kullanılan yepyeni teknikler, beraberinde artan tempo, odağınızı bir saniye bile filmden ayırmıyor. Film boyunca üç karakterin final sahnesine kadar geldiği noktayı Nolan’ın Memento’su ustalığında hikayeye taşıyan yönetmen, sahnelerin cüretkarlığından da ödün vermemiş.

Ödül sezonu için şimdiden konuşulan yapımlardan biri olan “Rekabet” i bu hafta sinemalarda izleyebilirsiniz. Bir de tenisi seviyorsanız, iyi bir seyirlik sizi bekliyor.

Rekabet
8
OYUNCULUK
8
HİKAYENİN ANLATIMI
9
GÖRSELLİK
10Cümle 8.3

YORUMLAR