Stephen King hayranı olanlar bilirler. Ünlü yazar, insanların korkularından beslenen doğa üstü yaratıkları ve durumları kullanmayı oldukça sever. Aynen “O” yla ilk karşılaştığımızda da bize böyle hissettirmişti.

King, bu romanında Derry adlı bir kasabaya 27 yılda bir gelen laneti ve kasabadaki bir grup çocuğun bu kötülükle mücadelesini anlatmıştı. Bu önemli romanı ile de korku klasikleri arasına girmişti.

Sonraları benzerleri de çekilen ve birçok yazılı/görsel esere ilham veren “O”, korku temalı bir film için sosyal mesajları da içinde barındırıyordu. Arkadaşlık, sevgi ve pozitif düşüncenin insanın korkularını yok etmek için en büyük ilaç olduğunu vurgulayan bu yapımın çocukluk üzerinden verdiği önemli mesajlar da dikkat çekmişti.

Sinemada da ilki 1990’da çekilen, sonra 2017’de tekrar çekilen, eleştirmenler tarafından da beğenilen “O”, ikinci bölümüyle korku sevenlerin beğenisine sunuluyor. Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken filmde Jessica Chastain ve James McAvoy başrolleri paylaşıyor.

“Mama”dan tanıdığımız Andy Muschietti yönettiği film, bakalım hayranlarını tatmin edecek mi?

IT Chapter 2
6.5
OYUNCULUK
7
HİKAYENİN ANLATIMI
7.4
GÖRSELLİK
10Cümle 7

YORUMLAR