Warning: mysqli_query(): (HY000/1194): Table 'wp_page_visit_history' is marked as crashed and should be repaired in /home2/oncumle/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2007

Yılmaz Erdoğan, yönetmenliğini yaptığı 2016’daki “Ekşi Elmalar” filminden sonra beyazperdeye iddialı bir dönüş yaptı. Kadrosunda Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola, Bensu Soral gibi yıldız isimlerin yer aldığı Organize İşler’in devamı niteliğindeki film, bu haftasonu gişede neredeyse 1 milyon seyirci rakamına ulaşarak damgasını vurdu.

Organize dolandırıcılık işleri yapan bir çetenin “Sazan Sarmalı” operasyonundaki maceralarını ele alan yapım, ilk filmi andıran bir kurguya sahip. Bu filmle beraber de Yılmaz Erdoğan’ın komedi ağırlıklı filmlere geri döndüğünü söyleyebiliriz.

Film, iyi bir eğlencelik olmasına rağmen Erdoğan’ın alıştığımız sinema kalitesine sahip değil. Hikaye “aceleye getirilmiş”, “kurgu tam çalışılmamış” izlenimini film boyunca alıyorsunuz. Espiriler daha etkisiz ve oyunculuklar ortalama. Sinemasal açıdan en çok tat alınan kısım ise Kıvanç Tatlıtuğ’un oyunculuğu, onun için yine imza bir karaktere bürünmüş.

Filmin ilk hafta gişe başarısına rağmen büyük bir zirve yapamayacağı kesin gibi. Umarız ünlü yönetmen “Kelebeğin Rüyası” ve “Ekşi Elmalar” filmlerinin kalitesini çok özletmez.

Organize İşler Sazan Sarmalı
6.5
OYUNCULUK
6.3
HİKAYENİN ANLATIMI
6.2
GÖRSELLİK
10Cümle 6.3

YORUMLAR