Marvel’in Örümcek Adam’ı tam bir “gençlik filmi haline dönüştürmeye çalışması” fikri tutmuş gibi duruyor. Önce 16 yaşında bir gence dönüştürülen “Örümcek Adam” profili, yeni başrol Tom Holland’ın performansı ile enerjiyi üst seviyeye çıkartıyor.

Hollywood gençlik filmlerindeki ergen espirilerine her ne kadar klişe olarak rastlasak da Örümcek Adam’ın yeni serisinde bundan biraz fazlası var. Öncelikle komedi biraz daha evrensel boyuta gelmiş, ayrıca Marvel Dünyası ile hikaye açısından bütünleşmiş.

Örümcek Adam’ın yeni serisinin ikinci filmi ayrıca yeni bir açılım yaparak mekanı Avrupa’ya çekiyor. Hollywood setleri dışına çıkan bu girişim Marvel için de enternasyonel bir bütünleşmenin adımı gibi gözüküyor. Öte yandan son yılların popüler konusu “arttırılmış gerçeklik” ile de tartışmayı yeni kuşağın odağına da koymayı beceriyor.

Jake Gyllenhaal ve Samuel Jackson ile zenginleşen kadroyla farklı oyunculuk performanslarını içine alan yapımda, özellikle Gyllenhaal’ı farklı bir karakterde izlemek keyif veriyor. 38 yaşındaki yönetmen Jon Watts eğer seride devam ederse, bu tip yenilikleri daha fazla görecek gibiyiz.

Eğer gençlik filmlerini özlediyseniz, bir de bunu “Süper kahraman konsepti ile nasıl olur?” diye merak ediyorsanız, “Örümcek Adam: Evden Uzakta” tam size göre!

Spiderman: Far From Home
7.5
OYUNCULUK
7.7
HİKAYENİN ANLATIMI
8
GÖRSELLİK
10Cümle 7.7

YORUMLAR